Uzman: Bu 2 Altcoin Amazon, Apple ve Netflix’ten Daha İyi!

Kripto uzmanı Panos Mekras, Amazon, Apple ve Netflix gibi önde gelen şirketlerin hisse senetlerinin aksine Ripple öncelikli olmak üzere 2 projenin yatırım potansiyeline ilişkin bakış açısını paylaştı. Mekras, 2 altcoin projesinin FAANG şirketlerinin hisse senetlerinden daha kapsamlı bir yatırım görünümüne sahip olduğunu söylüyor. Bu arada EGRAG takma adlı analist, bunlardan birisi için akıl almaz bir artış öngörüyor.

Geç girenlerin de kazanması mümkün!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, devlerin piyasaya girmesiyle kriptoya olan inanç artıyor. Panos Mekras’ın bakış açısı, ünlü hisse senedi yatırımcısı Brian Feroldi’nin bir yazısını dayanak alıyor. Kısa bir süre önce yaptığı bir paylaşımda Feroldi, borsaya geç girenlerin cesur bir hamle yapmaları halinde hala önemli kazançlar elde etme fırsatına sahip olduğuna dikkat çekti. Apple, Amazon ve Netflix’e, gelişimlerindeki önemli dönüm noktalarından beş yıl sonra yapılan başarılı yatırımları örnek gösterdi. Bahsi geçen teknoloji devlerinin her biri için şu açıklamayı yaptı:

iPhone lansmanından beş yıl sonra Apple satın aldıysanız, bir ton para kazandınız. Amazon lansmanından beş yıl sonra AMZN aldıysanız, bir ton para kazandınız. Netflix’i yayın hayatına başladıktan beş yıl sonra satın aldıysanız, bir ton para kazandınız. ‘Geç’ kalabilir ve yine de büyük kazanabilirsiniz.

Kripto uzmanı aynı fikirde, ama bu 2 altcoin projesini tercih ediyor

Özellikle kripto uzmanı Panos Mekras, Feroldi’nin bakış açısını onaylıyor. Bu doğrultuda bu tür fırsatların kripto alanında yattığına dikkat çekiyor. Mekras, kripto alanının, muazzam bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, zengin bir inovasyona sahip olduğunu belirtiyor. Buna rağmen, geç gelenler için benzer fırsatlar sunduğunu vurguluyor. Mekras, “Kriptoda da durum aynı. Ancak çok daha büyük bir potansiyel ve daha fazla fırsat var. Çok fazla harika proje, çok fazla yenilik var.” diyor

Bu arada, XRP ve Avalanche’ın (AVAX) üst düzey katman-1 kripto projelerini temsil ettiğini özellikle belirtiyor. Kripto uzmanına göre, XRP ve AVAX mavi çipli altcoin projeleri gibi. Nihayetinde Mekras’ın yorumları, kripto paraların önemli büyüme potansiyeline olan inancının altını çiziyor. Bu görüşler, piyasaya daha sonraki bir aşamada girmenin önemli kazançlar elde etme potansiyelini engellediği yönündeki geleneksel düşünceye meydan okuyor

İddialı tahmin: XRP rallisinin 149 dolara yükselecek!

Kripto analisti EGRAG, iki yıldan uzun bir süre sonra XRP Ortalama Duyarlılık Osilatörü (ASO) göstergesinde yükseliş eğilimi tespit etti. Bu nedenle analist, önümüzdeki 275 gün içinde önemli bir ralli öngörüyor. Özellikle, mavi çizgi kırmızı çizginin üzerine çıktığında yükseliş eğilimi ortaya çıkar. Bununla birlikte, kırmızı çizgi mavi çizginin üzerinden geçtiğinde düşüş eğilimi ortaya çıkar. EGRAG’ın grafiğinden elde edilen veriler, XRP’nin Mart 2017’de bir yükseliş eğilimi gözlemlediğini ortaya koyuyor.

XRP ASO Göstergesi. Kaynak: EGRAG Crypto

Bu ‘Bullish Cross’ gerçekleştiğinde, XRP 0,00525 dolar ile 0,02254 dolar arasında işlem görüyordu. Ancak, bunun ardından, altcoin büyük bir ralli gerçekleştirdi. Sonunda Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,31 dolara yükseldi. Bununla birlikte, ASO göstergesi Eylül 2018’de düşüş eğilimine tanık oldu. Ayrıca, Aralık 2019’da XRP’nin 0,1747 dolara düşmesine neden oldu. Kısa bir süre sonra başka bir ‘Bullish Cross’ gerçekleşti. Sonra da XRP, Nisan 2021’de 1,96 dolar fiyat bölgesine bir ralli için bundan yararlandı. Ancak bu ralli, geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan düşüşün ardından kısa sürdü.

Altcoin başka bir ‘Bullish Cross’a tanıklık ediyor

XRP bu düşüş bölgesinde kalmaya devam ederken, EGRAG’ın Şubat ayındaki yazısı ASO göstergesinin üçüncü bir yükseliş haçının eşiğinde olduğunu öne sürüyor. İlk açıklama sırasında, kırmızı ve mavi çizgiler arasındaki boşluk hala oldukça büyüktü. Boşluk küçüldükçe, analist analize periyodik güncellemeler sağladı. En son güncelleme, ASO göstergesinin ‘Bullish Cross’ın gözlemlemesiyle birlikte boşluğun kapandığını doğruluyor.

XRP ASO Göstergesi. Kaynak: EGRAG Crypto

EGRAG ayrıca XRP’nin her bir ‘Bullish Cross’dan sonra boğa koşusunun zirvesine tanıklık etmesinin ortalama 275 gün veya dokuz ay sürdüğüne dikkat çekiyor. Bu tahmin göz önüne alındığında, piyasa katılımcılarının önümüzdeki yedi ila on ay içinde altcoin için büyük bir fiyat pompası gözlemleyebileceğine inanıyor. Sonuç olarak analist, XRP’nin %28.250 oranında yükselerek, 149 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx