Threads artık çok daha eğlenceli!

Her ikisi de Threads uygulaması ve web üzerinde kullanıma sunulmaya başladı ancak anketlerin ikincisine ulaşması biraz daha uzun sürüyor gibi görünüyor.

Kullanıcılar daha önce GIF’leri üçüncü taraf klavyeler gibi geçici çözümler kullanarak veya başka bir yerden kopyalayıp yapıştırarak yayınlayabiliyorken, uygulamanın kendisinde özel bir sekme yoktu. Artık kullanıcılar, gönderi oluşturma penceresinde resim galerisinin yanında, aralarından seçim yapılabilecek aranabilir bir GIPHY kitaplığı açacak bir GIF düğmesi görecek.

Threads artık çok daha eğlenceli!

Anketler için kullanıcılar, diğerlerinin oy verebileceği dört seçenek ekleyebilecek ve kimlerin yanıt verip veremeyeceğini kontrol edebilecek. Anketler, yayınlandıktan sonra 24 saat boyunca açık kalacak ve yalnızca ankete yanıt veren kişiler sonuçları görebilecek. Anket düğmesi, gönderi oluşturma araç çubuğunda üç yatay çizgi olarak görünecek.

GIF’ler ve anketler, yıllardır mevcut olan Twitter’ın temel özellikleri haline geldi ve alternatif olarak Threads’e yönelen kullanıcılar, başından beri bunları talep ediyor. Instagram geçtiğimiz baharda GIF yanıtları aldı ancak anketler anca geçen hafta duyuruldu, bu nedenle onların Threads’e gelişleri belki de bariz bir sonraki adımdı. Yavaş ama emin adımlarla Threads, temelini buldukça deneyime giderek daha fazla şey katıyor ve  bu da işe yarıyor gibi görünüyor. Daha dün Zuckerberg, platformun şu anda neredeyse 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx