Saadet Partisi Milletvekili: Filistin mitingi yaparak iktidar sorumluluktan kurtulamaz

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Büyük Filistin Mitingi”ne ilişkin, “Filistin mitingi yaparak iktidar sorumluluktan kurtulamaz.” ifadesini kullandı.

Çalışkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, depremin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen Hatay’da mağduriyetlerin devam ettiğini savundu.

Hatay’da yıkılan sanayi sitesinin yerine yenisinin yapılmadığını ifade eden Çalışkan, bir şehrin ayağa kalkmasının, esnafının kalkınması ve sanayi sitesinin yeniden iş hayatına dönmesi ile mümkün olacağını söyledi.

Çalışkan, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına da değinerek, “Terör devleti ve işgalci İsrail, Filistin’de büyük bir katliama ve soykırıma imza atıyor. Gazze halkı için artık bıçak kemiğe dayanmıştır.” dedi.

AK Parti’nin 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştireceği “Büyük Filistin Mitingi”ne ilişkin Çalışkan, “Gazze’ye sahip çıkıyorlarsa İsrail ile gemi ticaretini, alışverişi durdurmalılar, İsrail ile bütün ilişkileri askıya almalılar.” diye konuştu.

Gazze halkına destek verilecek her türlü eylemin, mitingin destekçisi olacaklarını dile getiren Çalışkan, “Ancak Filistin mitingi yaparak iktidar sorumluluktan kurtulamaz.” ifadesini kullandı.

Partisinden, kendisinin de aralarında bulunduğu 5 milletvekilinin, destek ve dayanışma sergilemek için Filistin’e gitmek üzere Dışişleri Bakanlığı ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulunduklarını aktaran Çalışkan, başvuruların sonuçlanması halinde gelecek hafta Filistin’e giderek orada yaşananları bütün dünyaya duyurmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx