İstanbul’da Tesla Araç Yüklü Tır Alevler İçinde Kaldı: Milyonluk Otomobiller Kullanılamaz Hale Geldi!

İstanbul’un Tuzla ilçesinde fabrikadan yeni çıkan Tesla araçlarının müşterilere teslim edilmek üzere yüklendiği tır alevler içinde kaldı. Çıkan yangın sonucu milyon TL değerindeki otomobiller kullanılamaz hale geldi.

Detaylar ?

İstanbul, Tuzla’da Arıfat Caddesi üzerinde Tesla araç yüklü bir tır, bugün gece saat 02.15 sıralarında alev alev yanmaya başladı.

Oluşan yangın kısa bir süre sonra tırda yer alan 6 adet Tesla Model Y otomobillerinin tümüne sıçrayarak kontrol edilemez bir hal aldı.

Alevleri fark eden vatandaşların çağırısı sonrası olay yerine gelen itfaiye ekipleri, uzun süren zorlu çalışmalar sonucu yangını söndürmeyi başardı.

Köpüklü su ile müdahale edilen otomobiller, yangının söndürülmesinden kısa bir sonra tekrardan alev almaya başladı.

6 adet araç ekiplerin uyguladığı yoğun müdahalelere karşın, yaklaşık 2 saat daha boyunca yanmaya devam etti. Milyonluk otomobiller yangın sonucu adeta küle döndü.

Dünyaca ünlü otomobil markasının Türkiye’ye getirdiği Model Y araçlarını taşıyan tırda yaşanan yangının nedeni şu anda tam olarak bilinmiyor.

Olaya tanık olan vatandaşların iddialarına göre, yangın tır dorsesinin en arkasında bulunan otomobilin patlamasıyla başladı.

Yangını gören çevredeki vatandaşlardan Naci Yıldırım:

“Patlama sesiyle dışarı çıktık. Trafik kazası gibi bir şey var sandık. Alttaki araç yanıyordu. Daha sonra üste sıçradı. Üstten ön taraflara doğru yayıldı. O arada itfaiye geldi zaten. Buraya gelince yangın başlamıştı. Herhalde yurt dışından gelen arabalar. Oradan dağıtım yapılıyor.’

Olay sonucunda kullanılamaz hale gelen 6 Tesla Model Y ve taşıyıcı tır üzerinde polis ekipleri tarafından yapılan incelemelere devam ediliyor.

Ek olarak, üretici Tesla’dan olay hakkında resmi bir açıklama da henüz gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx