Dortmund’a giden Nuri Şahin: ‘Spontane gelişti’

Antalyaspor’da 2021’den 2023’e dek sürdürdüğü teknik direktörlük görevinin ardından Borussia Dortmund’da yardımcı antrenör olarak kariyerine devam eden Nuri Şahin, yeni açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Şahin, Borussia Dortmund’a gidiş sürecini anlattı.

‘DORTMUND DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM YER’

Dortmund’un kendisi için yeni bir yer olmadığını ifade eden Şahin, “Dortmund doğup büyüdüğüm, futbola başladığım, kariyerimin zirvesini yaşadığım yer. Evim diyebileceğim bir yer. O yüzden çok bir alışma süreci olmadı açıkçası. Mutluyum, çok mutluyum” diye konuştu.

‘SPONTANE GELİŞTİ, BEN DE KENDİMİ DİNLEDİM’

Antalyaspor’da mutlu olduğunu belirten antrenör, “Burada şimdi yeni bir macera, iş, hayat ama her şey çok güzel, her şey yolunda. Bizim Adana maçından sonra başlayan bir süreç oldu bu. Spontane gelişen bir şey oldu. Ben de kendimi dinledim. Düşüncelerimi, hayallerimi…Ailemle konuştum, sevdiklerimle fikir alışverişi yaptım. Böyle bir karar aldık” ifadelerini kullandı.

‘GURBETÇİLER STADI DOLDURACAKTIR’

Şahin, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda maçlarını Dortmund’da oynayacak olmasının önemli bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Şahin, “Ben ilk kuralar çekildiğinde dedim ‘İnşallah Dortmund’a da maç verirler bize’ diye, dualarımız kabul oldu. 2 maçımızı burada oynayacağız. Bizim için tabii ki büyük avantaj Westfalen bölgesinde oynamak. Özellikle Dortmund gibi bir şehirde oynamak. Eminim hem Türkiye’den hem de Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz stadı dolduracaktır. Biz de orada olacağız tabii ki. Bizim için büyük bir avantaj olacak” diye konuştu.

‘MONTELLA MİLLİ TAKIMA İYİ GELECEKTİR’

A Milli Futbol Takımı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şahin, “Çok kaliteli bir milli takımımız ve teknik direktörümüz (Vincenzo Montella) var” diye konuştu.

Şahin, Montella hakkında, “Çok sevdiğimiz bir insan, fikir alışverişi yaptığımız bir insan. Görüşmelerimiz oldu, milli takıma yeni geldiğinde beni teknik ekibinde olup olmamam konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Çok seviyorum, çok sayıyorum. Kaliteli bir adam her şeyden önce. Bence milli takımımıza iyi gelecektir” ifadelerini kullandı.

Bitexen Antalyaspor’da iyi bir takım bıraktıklarını ifade eden Şahin, kırmızı-beyazlıların yeni teknik direktörü Sergen Yalçın’a da başarılar diledi. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx