Depremde kaybettiği iki çocuğunun saçını yanından ayırmıyor

Yeni Mahalle’deki konteyner kentte açılan kuaför eğitim merkezinde kursiyerlere ders veren 39 yaşındaki Bilge Yaşar, depreme Gölbaşı ilçesindeki evinde yakalandı.

Çöken evin enkazından 3 saat sonra çıkartılan Yaşar’ın 15 yaşındaki kızı Gamze ile 7 yaşındaki oğlu Ömer Seyfettin, olay yerinde hayatını kaybetti.

Defnetmeden önce evlatlarından hatıra aldığı bir tutam saçla hasretini bastırmaya çalışan acılı anne, depremzede çocukların saçlarını yaparak hayata tutunuyor.

Enkazdan sağ kurtulan 17 yaşındaki çocuğuyla teselli bulan Bilge Yaşar, sabaha karşı olan ilk depremde iki çocuğunu, komşularını, evini, iş yerini kaybettiğini söyledi.

Yaşar, “Düşünün yatıyorsunuz bütün sevdikleriniz yanınızda ve 6 Şubat sabahı uyandığınızda, 04.17’de hiç kimse yok” dedi.

ÇOCUKLARININ SAÇINDAN BİRER TUTAM ALDI

Depremin ardından bir yılın çok zor geçtiğini dile getiren Yaşar, “Bu süreçte cüzdanımda taşıdığım çocuklarımın saç telleri ile hasret giderdim. Belki biraz da bu sayede nefes alabiliyorum. En azından hatıraları var” diye konuştu.

Yaşar, daha sonraki süreçte konteyner kentte açılan kursta kuaförlük mesleğini öğretmeye başladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada günümüz öğrencilerle geçiyor. Fön çekiyoruz, saç kesiyoruz. Çocuklar geldiği zaman çocuklarla ilgilenmek çok keyifli oluyor, güzel geçiyor. Burası gerçekten güzel bir aktivite. Kurs buradaki insanlara da çok iyi geldi diye düşünüyorum. Çünkü kadınların hepsinin bir sıkıntısı var, hepsinin acısı var. O yüzden buraya gelince onları motive etmek güzel oluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx