Boykot Çağrılarının Hedefinde: Kurukahveci Mehmet Efendi’den İkinci Kez ‘İsrail’ Açıklaması

Kurukahveci Mehmet Efendi hakkında sosyal medyada ortaya atılan iddia çığ gibi büyüdü. İsrail askerlerine kahve gönderdiği iddia edilen ve boykot çağrılarının hedefinde olan Kurukahveci Mehmet Efendi’den ikinci kez açıklama geldi.

Dün iddiaları reddeden Kurukahveci Mehmet Efendi yeni bir açıklamada bulundu.

152 yıllık kahve markası Kurukahveci Mehmet Efendi’nin İsrail askerlerine kahve gönderdiği iddia edildi. Sosyal medyada yayılan görüntülerde markanın kolisini taşıyan kişilerin İsrail askeri olduğu ileri sürüldü.

Marka sosyal medyada başlatılan boykot çağrısının ardından yeni bir açıklama yayımladı. Açıklama şu şekilde:

‘Şirket anlayışımıza aykırı ve asla kabul edilemez asılsız ithamların sürdürülmeye çalışıldığını üzülerek şahit olmaktayız. Tekrar belirtmek isteriz ki gerçek dışı paylaşımlar ve karalama iddialarda belirtildiği gibi adı geçen kurum ve kişilerle hiçbir bağış ve benzeri ilişkimiz yoktur. Ayrıca bahsi geçen ülkeyle son 1.5 yıldır hiçbir ticaretimiz bulunmamaktadır. Kurukahveci Mehmet Efendi ailesi olarak her daim milletimizin kaderi kaderimiz, hissiyatı hislerimiz olmuştur. Bu nedenle asılsız ve kötü niyetle şirketimiz ve markamız hakkında yapılan gerçek dışı ve karalama amaçlı paylaşımlar hakkında gerekli yasal yollara başvurulacağını saygılarımızla duyururuz.’

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx