Binance, Yeni Listelenen ve Çöken O Altcoin İçin Açıklama Yaptı!

Popüler blockchain oyunu Axie Infinity ile ilişkili bir token olan Ronin’in (RON) Binance üzerinde kısa süre önce listelenmesi, yoğun spekülasyonlara ve içeriden bilgi sızıntısı suçlamalarına yol açtı. Böylece RON, %20’lik hızlı bir fiyat düşüşüyle karşılaştı. Bunun üzerine Binance kurucu ortağı Yi He ayrıntılı bir açıklama yaparak şirket içi ayarlamaları, daha sıkı önlemleri ve hatta şirket içi yolsuzlukla mücadele etmek ve şeffaflığı sağlamak için önemli bir ödül programını duyurdu.

Binance borsasında bilgi sızıntıları

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance, dün, Ronin’i (RON) listeledi. Fakat bu listeleme, fiyatı yükseltmek yerine düşürdü. RON, yüzde 20’ye kadar geriledi. Yi He, Binance içindeki potansiyel bilgi sızıntılarıyla ilgili endişeleri kabul etti. Ancak dahili bir soruşturma farklı bir hikaye ortaya çıkardı. Ona göre fiyat düşüşünün nedeni içeriden bilgi sızdırılması değil idi. Aksine, token’ın halka açık zincire listeleme öncesi entegrasyonuydu. Bu da kullanıcıların resmi listelemeden önce RON elde etmesine olanak tanıyordu. Bu faaliyet dışarıdan tespit edilmekte. Ardından pekülasyonlara ve nihayetinde fiyat düşüşüne yol açtı.

Yeni “düzenlemeler” neler?

Gelecekteki olayları önlemek ve kullanıcı güvenini yeniden kazanmak için Yi He birkaç temel düzenlemenin ana hatlarını çizdi:

  • Daha Katı Ekip Politikaları: Listeleme süreçlerine dahil olan ekip üyeleri artık daha katı sonuçlarla karşılaşacak. İlk kez yapılan bilgi sızıntıları bir uyarı ile sonuçlanırken, sonraki suçlar derhal işten çıkarılmaya yol açacak.
  • Geliştirilmiş Ortak İletişimi: Listeleme bilgileriyle ilgili sızıntıları önlemek için proje ortaklarıyla dış iletişim geliştirilecektir. Herhangi bir ihlal, listeleme iptali, erteleme veya ayarlamalarla sonuçlanacaktır.
  • Gelişmiş Teknik İzleme: Binance, olası sorunları tespit etmek için teknik izlemeyi daha da geliştirecektir. Buna, güvenli ortam sağlamak için şifreli olsa bile alım satım çiftlerinin ve duyuruların izlenmesi dahildir.
  • Ödül Programı: Binance ekip üyelerinin dahil olduğu yolsuzlukla ilgili doğru raporlar sunan bireyler, 10.000 dolardan 5 milyon dolara kadar değişen bir güvenlik açığı bonusu alacak. Yolsuzluğu bildiren bireylerin kimlikleri gizli kalacaktır.
  • Yolsuzluk Yapan Kişileri ve Projeleri Kara Listeye Alma: Yolsuzluk yaptığı belirlenen çalışanların başka projelere ya da fonlara katılması, bu kişilerin Binance’te kalıcı olarak kara listeye alınmasına yol açacaktır. Büyük fonların teklif vermeden önce kapsamlı geçmiş kontrolleri için Binance ile işbirliği yapması teşvik edilmekte.

Açık iletişimin önemi

Yi He, Binance’in adil, şeffaf ve verimli bir platform inşa etme konusundaki kararlılığını bir kez daha teyit ederek sözlerini tamamladı. Topluluğu, görüş ve önerilerini doğrudan kendisiyle ya da Binance’in resmi kanalları aracılığıyla paylaşmaya teşvik etti. “Binance’in geçmişteki başarıları adil, şeffaf ve verimli bir platform oluşturmasından kaynaklanıyordu. Binance’in gelecekteki başarıları da herkesin bu yolda ilerlemesinden kaynaklanıyor. İnşa etmeye devam edin,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx