Yerli araba TOGG için heyecanlandıran gelişme! Tarih aşikâr oldu

Ziyaretlerde bulunmak üzere Muş’a gelen Hisarcıklıoğlu, Belediye Lideri Feyat Asya’yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Muş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığındaki istişare toplantısına katılan Hisarcıklıoğlu, Muş’un, tarım ve hayvancılıkta çok kıymetli bir kent olduğunu lakin ovanın istenilen formda değerlendirilmemesinden ıstırap duyduğunu söz etti.

TÜRKİYE’Yİ BESLEYEBİLECEK

Ovanın akıl ve ilim yoluyla ekilip biçilmesi durumunda tüm Türkiye’yi besleyebileceğini belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

“Şu anda bu türlü bir ovanın içindeyiz. Türkiye’yi bura besler, geri kalan tüm ovaları da dünyaya göndeririz. İnşallah o günleri de göreceğiz. Türkiye’nin en fazla mera alanına sahip vilayetleri ortasındayız. 3,5 milyon dönüm mera, 800 bin dönüm çayır alanı var. Meralar büsbütün doğal. Bu sayede süt, et, yağ ve peynir büsbütün organik lakin bu nimetin hakkını tam veremiyoruz. Muş’ta hem tarım hem de hayvancılığa bağlı endüstriyi de geliştirmemiz lazım.”

Yeni tip koronavirüs sürecinde dünyanın en stratejik dalının tarım ve hayvancılık olduğunun anlaşıldığına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

“Pandemi, Rusya-Ukrayna Savaşı gösterdi ki tarım ve hayvancılık dünyanın bir numaralı bölümüdür. Yıllardır bunu söylüyorum ama kimseye dinletemedim. Son 10 yılda fiyatı artan eserler nedir diye bakın, altın, petrol ve değerli maden aklınıza ne geldiyse. Son 10 yılda tarım ve hayvancılık eserleri açık ortayla birinci. Allah size büyük bir nimet vermiş. Muş Ovası elimizin altında bakir vaziyette. Muş’ta genç ve dinamik bir nüfusumuz var. O yüzden emek ağır bölümleri de buraya çekmeliyiz.”

“MARTTA TOGG’U MUŞ’UN YOLLARINDA GÖRECEKSİNİZ”

Türkiye’nin 120 yıllık hayalini gerçekleştirmek için değerli bir adım attıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Türk iş dünyası ismine aldığımız misyonu hakkıyla yapalım diye 120 yıllık insanlarımızın hayali, 1960’ta yarım kalmış bir hayalimiz vardı. Geçen hafta sonu Gemlik’te fabrikanın gidişatını gördük, bilgilerini aldık. Allah nasip ederse Türkiye’nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli arabasının açılışını 29 Ekim’de gerçekleştireceğiz. İnşallah martta da TOGG’u Muş’un yollarında göreceksiniz.” diye konuştu.

Bütün iş dünyası örgütlerinin idaresinde olduğunu, yeni tip koronavirüsü en az hasarla atlatan ülkenin Türkiye olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlara ve bürokrasiye ilettikleri 230 talebin yüzde 97’sinin çözüldüğünü vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin her coğrafyasında söylediğim bir şey var. Varlıklı olmanın yolu yatırım ve ticaretten geçer. Ticaretin de tek istediği şey huzurdur. Huzur olmayan yerde ticaret ve zenginlik de olmaz. Bunu akıldan çıkarmayalım. Komşudaki ateş bize ziyan verir. Kentimizde, ülkemizde, coğrafyamız ve dünyada huzur istiyoruz. Bunun hepsi olmadan insanların gülebilmesi, rahat edebilmesi ve açlıktan kurtulabilmesi mümkün değil.” tabirlerini kullandı.

Muş TSO Lideri Erdal Koç’un da konuşma yaptığı toplantıya, Kredi Garanti Fonu İdare Şurası Lideri Erdoğan Özegen, TOBB İdare Heyeti üyeleri Engin Yeşil ve Oğuzhan Cet Sadıkoğlu, Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ İdare Konseyi Lideri ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Arif Parmaksız, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Lideri Şadan Eren, Ankara Ticaret Odası Meclis Lideri Mustafa Deryal, etraf vilayet ve ilçelerden oda ve borsa liderleri katıldı.

Related Posts

Ethereum vadeli işlem hacmi, 3 ayın en yüksek seviyesinde!

Kripto piyasalarında görülen sayısız tedirginliğe ve yeni bir kripto kışı ilan eden analistlere rağmen, yatırımcılar arasındaki güven geri …

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor

Sony, PlayStation 5 ile birlikte Övgüler (Accolades) özelliğini duyurmuştu. Temelde çok oyunculu oyunlar sırasında kazanılan dijital …

ICRYPEX, Ücretsiz Kripto Para Eğitimi Başlatıyor

Gelecekte hayatımızda büyük bir yer edinmesi beklenen ve ülkelerin şimdiden hakkında çalışmalarını hızlandırdığı blok zincir ve kripto para …

İlave Gümrük Vergisi Sonrası Hangi Otomobiller Zamlanacak?

Sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Resmi Gazete’de yayımlanan yeni bir Cumhurbaşkanı Kararı’ndan bahsetmiştik. 5902 sayılı …

Tam 7 yıl sürecek! Jüpiter’e gönderilecek uydu da hazırlıklar tamamlandı

ESA’dan yapılan açıklamada, “JUICE” Avrupa’nın Fransız Guyanası’ndaki Spaceport’tan Ariane-5 roketiyle Nisan 2023’te fırlatılacağı bildirildi …

İddia: Türknet’in Yeni Fiyatı 169,90 Değil, 179,90 TL Olacak

Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcıları arasına giren ve Speedtest’e göre Türkiye’de en hızlı internet sunan TurkNet, geçtiğimiz gün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.