Ütü Modelleri

Hayatımızı kolaylaştıran ev eşyalarımızdan birisi de ütüdür. Kıyafetlerimizin düzgün bir biçimde durmasına katkı sağlarken bize de büyük bir öz güven aşılar.

Ütüler normal ütüler ve buharlı ütüler olmak üzere 2 formatta üretilir. Ütü alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  1. Markaya önem verin. Kendini ispat etmiş kaliteli markalı ütüleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ütüler bozulduğu zaman marka ütülerin yedek parçası ve tamiri daha kolay gerçekleşir. Marka olarak Tefal, arzum, fakir ve bosh markalar tavsiye edilir.
  2. Ütünün tabanının fonksiyonlu oluşuna, nem ve buhar yöntemine sahip olup olmadığına, ütünün kullanışlı olup olmamasına ve kumaştaki kayganlık hissine bakın.
  3. Ütünün Watt gücü 2000 ve üzerinde olsun. Böylece ütünüz iyi bir etki yaratıp ürünlerinize kolay şekil verebilir.
  4. Ütünün tabanı güçlü ve seramik olsun. Seramik ütüler kumaşın yanma riskini düşürür. Kumaşa yapışmayacak tabana sahip ütüleri tercih edin. Ütü tabanındaki gözenekler ütünün buhar çıkışını sağlar. Buhar çıkışı ütünün kalitesini arttırır.
  5. Buhar gücü fazla olan ütüler ütülemede kolaylık sağlar. Buharlı ütüleri tercih edin. Buhar gücü fazla olan ütüler kırışıklıkları en aza indirir ütüde yüksek verim sağlar.
  6. Otomatik ısı ayarı olan ütüleri tercih edin. Pamuklu ütüleyecekseniz ütü kendisi ısıyı pamuğa göre ayarlar. Böylece ütüleyeceğiniz kumaşlar zarar görmemiş olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir