Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır? Salatalık Diyeti İle Zayıflamak Mümkün mü?

Son günlerde popüler hale gelen salatalık diyeti, özellikle sunduğu faydalar ve zayıflama imkanı sayesinde birçok kişi tarafından uygulanıyor. Salatalık diyeti tok tutma özelliği sayesinde zayıflamayı sağlıyor. Bunun yanı sıra diüretik özelliğiyle birlikte vücuttaki ödemin atılmasını sağlıyor. Ancak bu diyeti uygularken mutlaka dengeli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek gerekiyor. Aşırıya kaçmadan yapılacak olan uygulamalar neticesinde, birkaç günün sonunda olumlu sonuçlar almak mümkün.

SALATALIK DİYETİ NASIL YAPILIR?

Özellikle yaz aylarında çok sık uygulanan salatalık diyeti, vitamin ve mineral açısından zengin yapısı, tok tutma özelliğiyle öne çıkarmaktadır. Hızlı bir şekilde kilo verme olanağı sağlayan salatalık diyeti, tek yönlü yapılmamalı ve uzun süre devam ettirilmemelidir. Genellikle 3 gün boyunca yapılacak diyet ile birlikte 3 kilo vermek mümkün. Ancak bu sürenin dışında salatalık diyetini uzatmak, sağlıksız bir durum oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle 3 gün boyunca ayrı ayrı diyet uygulanması gerekir.

GÜN: Sabah bir bardak limonlu su ya da yeşil çay ile iki tane salatalık Öğün arası 2 tane salatalık ve 1 bardak yağsız yoğurt Öğlen bir tane yeşil elma, 1 kase yağsız yoğurt, 1 tatlı kaşığı zencefil ve 1 tatlı kaşığı tarçın Ara yön 3 tane ceviz veya badem ile iki tane salatalık Akşam 1 kase yumurta 1 tabak sebze yemeği Son öğün iki tane salatalık GÜN: Sabah bir bardak limon suyu ya da yeşil çayla iki dilim peynir ve 2 tane salatalık Ara öğün 1 tane kivi ile 4 tane çilek Öğlen bir tabak sebze yemeği ve 1 tane kızarmış ekmek Ara öğün 1 tane salatalık ve 1 bardak yağsız yoğurt Akşam iki tane salatalık, bir haşlanmış yumurta ve yeşillik ile iki tane ceviz Son öğün 2 tane salatalık GÜN:  Sabah yine yeşil çay ya da limonlu su ile beraber yağsız peynirin yanı sıra 2 tane salatalık Ara öğün 1 tane yeşil elma Öğlen 1 tabak sebze yemeği ve bir tabak yağsız yeşil mercimek Ara öğün 2 tane salata Akşam 1 kase yoğurt an yapılmış yağsız cacık ve iki tane yumurtalı yapılmış omlet

SON GÜN

1 tane salatalık, Bir kase yoğurt ve 1 tatlı kaşığı zencefil ile tarçın

SALATALIK DİYETİ SAĞLIKLI MI?

Salatalık insan sağlığı açısından oldukça önemli bir besindir. Eğer doğru koşulları altında ve gerekli gün içerisinde salata diyeti yapılırsa oldukça fayda sağlar. Ancak bu diyet uygulaması en fazla 3 gün yapılmalıdır. Daha sonra aradan 2 ay geçtikten sonra yeniden 3 gün olarak uygulanabilir.

SALATALIK DİYETİ ZAYIFLATIR MI?

Salatalık diyeti doğru uygulandığı zaman 3 gün içerisinde 3 kilo verme imkânı sağlıyor. Burada önemli olan diyet sırasında verilen kilonun sağlıklı bir şekilde verilmiş olmasıdır. Eğer verilen diyete harfiyen uyulursa, sağlıklı biçimde 3 kilo vermek mümkün. İçeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum, magnezyum ve yüksek oranda lif bulundurduğu için gerekli besin kaynaklarını 3 gün boyunca sağlamak mümkün.

SALATALIK DİYETİNİN FAYDALARI

Tokluk hissi verir ve bu sayede diyeti daha kolay hale getirir. Bol miktarda lif ve su içeriği sayesinde sindirim sistemi açısından faydalıdır. Vücuttaki yağ hücrelerinin parçalanmasına ve ödemin atılmasına yardımcı olur. Antioksidan açısından zengindir ve aynı zamanda vitamin ile mineral deposudur. Salatalık kanser önleyici bir besindir ve kanserin yayılmasına engel olur. Cilt bakımında kullanılan bir gıda olduğu için, cilt sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Salatalık diyeti sayesinde hem gereksiz yağdan hem de ödemden kurtulabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Diyet Etli Bohça Tarifi

Diyet Etli Bohça Tarifi

Diyet Yaparken Tatlı Krizlerine Dikkat!

Diyet Yaparken Tatlı Krizlerine Dikkat!

Glutensiz Şekersiz Diyet Puding Tarifi

Glutensiz Şekersiz Diyet Puding Tarifi

Balık Diyeti Nasıl Yapılır?

Balık Diyeti Nasıl Yapılır?

İLİşKİLİ GALERİLER Bebek Diyeti ile Hamile Kalabilirsiniz

Bebek Diyeti ile Hamile Kalabilirsiniz

Diyet Yaparken İştah Kesen Besinler

Diyet Yaparken İştah Kesen Besinler

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Yağ Yakımı Sağlayan Mikrobiyota Diyeti

Yağ Yakımı Sağlayan Mikrobiyota Diyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir