Mustafa Sarıgül: Karşılıksız çeke hapis cezasını kaldıralım

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi.

Türkiye’nin sadece sıcaktan değil; işsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısından kavrulduğunu belirten Sarıgül, “Tok iktidar, aç emeklinin halinden anlamıyor. Emekliyi, çarşıyı ve pazarı rahatlatmak için iktidar açsın Meclis’i; ne gerekiyorsa yapalım. Açsın Meclis’i, emekliye zam yapalım” dedi.

Türkiye’de önemli bir barınma sorunu yaşandığını dile getiren Sarıgül, ev sahipleriyle kiracıların arasındaki soruna çözüm bulunmasını istedi.

“SİYASİ DEĞİL VİCDANİ BİR ÇAĞRI”

CHP’li Sarıgül, Cumhuriyetin 100. yılında toplumsal barış ve kardeşlik hukuku için af çıkarılmasını talep ederek, “Affet Türkiye’m çağrımız, siyasi değil vicdani bir çağrıdır” ifadesini kullandı.

Esnafın karşılıksız çek nedeniyle hapis cezası aldığını söyleyen Sarıgül, “Esnaf hapiste borcunu nasıl ödeyebilir? Karşılıksız çeke hapis cezasını kaldıralım” diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, emniyet mensuplarının çalışma koşulları ile özlük haklarının iyileştirilmesini, sözleşmeli uzman çavuşların kadroya geçirilmesini de istedi.

Sarıgül, atama bekleyen öğretmenlerin bulunduğunu da belirterek, “Atanan öğretmen sayısının 100 bine tamamlanması şart. Milli Eğitim Bakanı’na sesleniyorum bugün, yarın demeyin, geciktirmeyin, öğretmenlerimizin atamasını mutlaka yapın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx