Motorola Moto G

Motorola, Android KitKat’lı, 850 TL’lik orta seviye cebiyle sağlam bir geri dönüş yapmaya hazır. Moto G, ilk olarak fiyatıyla dikkatinizi çeken bir telefon. Cihazın 8GB ve 16GB’lık iki modeli bulunuyor. İki modelin arasında önemli bir fiyat farkı ise yok.

Telefonun yeri yerinden oynatacak, yenilikçi bir tasarımı yok ancak yumuşak ve kavisli kenarları, onu çekici kılıyor. Plastik kapaklı telefon, elinizde aldığınızda dayanıklı olduğu hissini size veriyor. Moto G’nin tasarımı, firmanın Google ile çıkardığı ilk telefon olan Moto X’e çeşitli açılardan benzerlikler taşıyor. Telefonun arka kapağını çıkartıp farklı renkte bir kapakla değiştirmeniz mümkün. Motorola, bunu büyük bir kişiselleştirme olanağıymış gibi gösterse de, biz Nokia 3310’ü hatırlamaktan kendimizi alıkoyamadık.

143 gram ağırlığındaki Moto G’nin ağırlık dengesi iyi; 11.6mm’lik kalınlığa sahip telefonun kenarlara doğru incelmesi, onu olduğundan ince hissettiriyor. Bu arada Moto G’nin su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu söyleyelim. Bununla birlikte su geçirmez değil, yani onunla suya dalmayı düşünmeyin.

Şimdi Moto G’nin tasarımına ve özelliklerine yakından bakalım…

Özetle
Kağıt üzerinde fiyatına göre müthiş bir telefon olan Moto G, bunun pratikte de geçerli olduğunu bize gösterdi.

Telefonun rakiplerini geçtiği birkaç önemli alan var. 4.5 inç’lik net ekranı, 1.2GHz dört çekirdekli işlemcisi ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi gibi. Elbette Moto G’nin 850 TL’nin altındaki fiyatı, onu sevmemizi sağlayan en önemli özelliklerinden.

Telefonun beğenmediğimiz yanları arasında Motorola’nın fiyat için feda ettiği kamerası var. 5MP’lik kamerasının çektiği fotoğrafların kalitesi, tek kelimeyle yetersiz. Kamera uygulaması da bazıları için fazla basit gelebilir. Telefonun depolama alanının genişletilememesi de bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir. Özellikle 8GB’lık modele sahip olanlar, bu konuda sorun yaşayabilirler.

Sonuç olarak Moto G’yi sevdiğimizi, onu sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz söyleyebiliriz.

Kimler Almalı
Uygun fiyatlı bir telefon arıyorsanız ve kendinizi Android’e daha yakın hissediyorsanız, artık aramayı bırakın – hemen şimdi kendinize bir Motorola Moto G satın alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir