Metin Külünk, muhalefet partilerinin seçmenleriyle ilgili değerlendirmede bulundu

Altılı masanın adayı sonunda belirlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefetin yeni Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Yapılacak seçimlere sayılı günler kala siyasette gündem kızışırken, Ensonhaber de siyaset arenasının önemli isimlerini konuk ediyor.

Külünk, altılı masanın seçmen tabanını değerlendirdi

Bu kapsamda eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk de, İlker Koç’un sunumuyla yayınlanan Gündem Özel programında altılı masanın tabanını değerlendirdi.

Altılı masayı oluşturan partilerin tabanlarıyla ilgili dikkat çeken sosyolojik gözlemlerde bulunan Külünk, yaşanan kırılmaya vurgu yaptı.

“CHP’nin tabanındaki yurtsever Atatürkçüler rahatsız”

Külünk, partilerin tabanlarının bu oluşumdan ve alınan kararlardan rahatsız olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Siyasette 24 saat çok önemlidir. Dolayısıyla öncelikle şunu ifade edeyim, masadaki yöneticilerin bir arada oturup sağladıkları uzlaşıdan ziyade bir de sosyolojik olarak kırılmalara bakmak gerek. CHP’nin tabanındaki yurtsever Atatürkçülerin tümü CHP’nin geldiği bu noktadan ciddi anlamda rahatsız.

Ha keza İyi Parti’nin sosyolojik tabanının çok önemli bir kesiminin masanın bu anlamda Türkiye’nin temel meselilerine nasıl baktığında dolayı masanın duruşundan ciddi rahatsız. Saadet Partisi’nin sosyolojik tabanı, tepe yönetiminin Erbakan Hoca’nın mücadelesine, açıktan samimiyetsizlik yapan bu politikalarından ciddi rahatsız.

Gelecek ve Deva’nın tabanı zaten AK Parti’nin içinden çıkmış, Erdoğan’ın verdiği büyük mücadeleye inanmış arkadaşlarımız. Bu sosyolojik tabanların hepsi şu anda, bakınız bugün Aslı Baykal hanımefendinin çok köklü itirazları var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir