Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edeceğiz

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, raporun önsözündeki mesajında Merkez Bankası’nın fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda “elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edeceğini” söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edeceğiz

Merkez Bankası Mayıs 2021 Finansal İstikrar Raporu’nu yayınladı.

Finansal İstikrar Raporu’nun 32’nci sayısına önsöz yazan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, 2020 yılında küresel ölçekte yaşanan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının seyrine dair belirsizliklerin Finansal İstikrar Raporu’nun son sayısından bugüne kısmen devam ettiğini belirtti.

Raporun önsözündeki mesajında Merkez Bankası’nın fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda “elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edeceğini” söyleyen Kavcıoğlu “Sıkı parasal duruş enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında dışsal ve geçici oynaklıklara karşı önemli bir tampon işlevi görecektir” ifadelerini kullandı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir