LG G4c

LG geçen yıl G3 ile yaptığını bu yıl da tekrarladı, görünen o ki bundan sonraki yıllarda da tekrarlayacak. Nisan sonunda amiral gemisi LG G4’ü tanıtan Güney Koreli şirket, bunun üzerinden fazla vakit geçmeden G4 altında yeni bir seri oluşturmaya başlamış, bu serinin ilk üyelerinden biri de LG G4c olmuştu. G4’ün tasarımını daha mütevazı özelliklerle ve uygun fiyatla buluşturan LG G4c kaliteli bir akıllı telefon isteyen, ancak bütçesini fazla zorlamak istemeyenleri hedefliyor. LG’nin orta segmentte iddialı Android telefonu LG G4c ile ilgili detayları incelememizde bulabilirsiniz.

 

lg-g4c-inceleme-11lg-g4c-inceleme-25lg-g4c-inceleme-15lg-g4c-inceleme-22lg-g4c-inceleme-23lg-g4c-inceleme-20LG G4c 139.7 x 69.8 x 10.2 mm.’lik boyutları ve 136 gr. ağırlığıyla gerçekten de kompakt, fazla ağırlık hissi vermeyen bir akıllı telefon. Büyük kardeşi LG G4’ten doğal olarak daha küçük bir yüzey alanına sahip olmasına karşın, birkaç milimetre de olsa, daha kalın. Kalınlığın LG G4c’nin ergonomisinde fazla olumsuzluk yarattığı söylenemez. LG, G4c’nin ekran çerçevesini mümkün olduğu kadar dar tuttuğu için bu telefonun yüzey alanı 5 inç ekranlı diğer telefonlara göre daha düşük. Bu da kalınlığın oluşturabileceği ergonomi dezavantajının önüne geçiyor.

LG G4c’yi elinize aldığınızda, baş parmağınızın 5 inç ekranın her noktasına rahatlıkla ulaştığını göreceksiniz. Ön yüzde herhangi bir fiziksel tuş görmüyoruz. Ekranın altındaki dar alanda sadece LG logosu mevcut ve bu epey dikkat çekiyor. Ekranın üstünde de ahize hoparlörü, LED durum lambası, sensör ve 5 megapiksel kamera bulunuyor.

LG G4C’NİN TASARIMINDA LG G4 ETKİLERİNİ FAZLASIYLA GÖRMEK MÜMKÜN

LG G4 gibi LG G4c’nin de sağ ve sol kenarlarında herhangi bir tuş, giriş, çıkış bulunmuyor. LG G4c’ye profilden baktığınızda tıpkı LG G4’teki gibi hafif bir kavisin söz konusu olduğunu göreceksiniz. Bunun çok da fark edilecek bir faydası olduğu söylenemez. Ancak tasarıma ayrı bir hoşluk kattığını söylemek gerekiyor. Bu arada LG G4’teki yuvarlaklığı epey düşürülmüş, yine de tamamen kaybedilmemiş köşeleri G4c’de de görüyoruz. Her iki telefonu yan yana koyduğunuzda, LG G4c’nin LG G4’ün kompakt bir türevi olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor.

LG G4c’nin G4’ten esinlendiği noktalar burada bitmiyor. G4c’nin arkasına baktığınızda Sihirli Tuşları yine kameranın altında görüyorsunuz. Bu tuşlar birbirinden rahatlıkla ayırt ediliyor, işaret parmağınızla bu tuşları yokladığınızda hangisinin ne işe yaradığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. LG G4c’nin de G4’te olduğu gibi plastikten yapılmış, ancak metalik, seramik veya altın görünümü verilmiş kapakları bulunuyor. Ne var ki, LG G4’ün en büyük ayırt edici özelliklerinden olan orijinal deri kapakları LG G4c’de görmüyoruz.

LG G4C’NİN METALİK VE SERAMİK GÖRÜNÜMLÜ ARKA KAPAKLARI BULUNUYOR

Arkada 8 megapiksel kamerayı ve bunun yanında da LED flaşı görüyoruz. G4’teki lazer otomatik odak veya renk spektrum sensörü gibi bileşenleri LG G4c’nin kamerasının yanında görmüyoruz. Arka kapağı kaldırdığımızda ise 2540 mAh kapasiteli pili görüyoruz. microSIM ve microSD kart yuvaları üst üste bindirilmiş şekilde, pilden uzak bir noktada konumlandırılmış. Böylelikle pili çıkarmadan SIM veya bellek kartı değişimi gerçekleştirilebiliyor.

LG G4c’nin alt kenarında microUSB portu ve birinci mikrofonu, üst kenarda da 3.5 mm. kulaklık jakı ve ikinci mikrofonu görüyoruz. Bu arada, arkada alt kenara doğru yerleştirilmiş, dört adet küçük kare deliğin oluşturduğu hoparlör ızgarası da epey yenilikçi görünüyor. Bunun yanında da LG logosu mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir