Laptop Modelleri

Bilgisayarlar hayatımıza renk katmaya devam ediyor. Bugün birçok işlemleri artık bilgisayarlardan yapıyoruz. Bilgisayar satın alırken dikkatli olmalısınız. Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken hususları sizler için araştırdık. Elde ettiğimiz bilgileri istifade etmeniz için size sunduk. Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:
1- İŞLEMCİ: Bilgisayarın en önemli parçası işlemcisidir. Bilgisayarın hızını belirler. İşlemci olarak celeron ve i5 serilerinden birisini alabilirsiniz. Celeron işlemciler ağır ve hantaldır. Bu anlamda size i3, i5, i7 modellerinden i5 tavsiye ederiz.
2- HARDDİSK: Bilgisayarın hafızasını ifade eder. Hafıza olarak 120 GB, 250 GB, 500 GB ve 1 TB versiyonları bulunur. 1 TB alanı olan bilgisayarları tercih edin. Arşivleme ve veri saklama hobiniz varsa 120 GB size yeterli gelmez. Harddisk olarak SSD harddisk kullanın. Bilgisayarınız ışık gibi hızlı çalışır.
3- RAM: Bilgisayarın hızını ifade eder. RAM olarak 512 MB, 1 GB, 2 GB, 3 GB ve 4GB kapasiteli üretilir. Rakam ne kadar büyüse bilgisayarın hızı da o kadar artar.
4- MARKA: Laptop markası önemlidir. Bu anlamda size ASUS, TOSHİBA, CASPER, LENOVA markalarını tavsiye ederiz.
5- FİYAT: Laptop alırken iyi fiyat analizi yapın. Cimri.com, gittigidiyor.com, N11.com, hepsiburada.com, akakce.com gibi sitelerden laptop satın alabilirsiniz.
Makale Yazarı: Emrah Berber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir