Kemal Kılıçdaroğlu deprem çadırında sabahladı

Malatya’daki temaslarının ardından dün akşam saatlerinde Kahramanmaraş’a giden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yansıra, ABB Mansur Yavaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un da bulunduğu CHP heyeti, Cumhuriyet, Kültür Merkezi önünde kurulan çadırkentte vatandaşlarla sohbet etti.

Kılıçdaroğlu daha sonra geceyi geçireceği Kahramanmaraş’ın tek CHP’li belediyesi olan Nurhak Belediyesi’nin önündeki çadırkente geçti.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin bulunduğu çadırkentin önüne soğuk havaya rağmen kısa sürede binlerce kişi toplandı. Ziyaretçiler, slogan atmamaları konusunda uyarılırken, yakılan ateşte ısınıldı.

CHP Genel Başkanı geceyi, Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı Mansur Yavaş ile aynı çadırda geçirirken parti sorumlularına “Çadırda ekstra hiçbir şey olmasın. Vatandaş nerede, nasıl barınıyorsa biz de öyle kalacağız” talimatı verdi.

Kılıçdaroğlu, çadırda katıldığı bir canlı yayın sohbetinde Millet İttifakı’nın çıktığı yolculuğunun sırada bir yolculuk değil, demokrasi yolculuğu olduğunu belirtirken, “Türkiye’de karamsar bir tablo vardı. Ve bu tablonun yarattığı birçok sorun vardı. Bu, herşeye yansıyordu. Ben şuna inanıyorum tercihlerimizin tamamını vatandaşlarımızdan  yana yaparsak aşamayacağımız, anlaşamayacağız hiç bir sorun olmadığını düşünüyorum. Temaslarımız sonucunda şunu gördüm. Keşke her çadırda bir psikolog olsa ve geleceğimiz olan çocuklar için bir psikolog olsa. Burada hep şunu söyledim. Türkiye büyük bir ülkedir. Tüm sorunların üstesinden gelebilir. Aksaklıkların  değişimle çözülebileceğini ifade ettim. Çadır sıkıntısı ve yoğun konteyner talebi var” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bugün depremde 78 vatandaşın can verdiği Nurhak’taki 11 çadır kentteki incelemelerini tamamlayarak, Elbistan’a geçecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*