Esnafa verilecek hibe için başvurular 25 Mayıs’ta başlıyor

Esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verileceği açıklanan 3 ile 5 bin lira arasındaki tek seferlik hibeye dair karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Ticaret Bakanı, başvuruların 25 Mayıs’ta başlayacağını bildirdi.

Esnafa verilecek hibe için başvurular 25 Mayıs'ta başlıyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa verilecek ekonomik desteğine başvuruların 25 Mayıs’ta başlayacağını duyurdu.

Muş, “Esnafımıza sağlayacağımız destek için başvurular 25 Mayıs’tan itibaren 1 ay boyunca e-Devlet üzerinden yapılabilecek” dedi.

Esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere koronavirüs salgını nedeniyle verilecek hibe desteği hakkında karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere koronavirüs salgını nedeniyle verilecek hibe desteği hakkında karar ve büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımların desteklenmesine ilişkin karar yayımlandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir