Erdoğan’ın açıkladığı destek paketinden kimler yararlanacak?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada pandemi döneminde çalışamayan esnafa yapılacak desteği duyurdu. Destek verilecek gruplara ilişkin detaylar haberimizde.

Erdoğan’ın açıkladığı destek paketinden kimler yararlanacak?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pandemi nedeniyle esnafa verilecek yeni destekleri açıkladı. Erdoğan’ın açıklamasına göre birinci gruptaki esnafa 5 bin lira, ikinci gruptaki esnafa 3 bin lira verilecek.

BİRİNCİ GRUP

Erdoğan’ın açıklamasına göre, birinci grup kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul personel servisi, düğün salonu, öğrenci yurdu, hamamlar, kırtasiyeler, internet kafeler, lunaparklar gibi yerler yer alıyor. Bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapılacak.

İKİNCİ GRUP

İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisat, hırdavat, müzisyen, oto yıkamacı, kuru temizlemeci, oyuncak, kozmetik, camcı, çilingir, bakırcı, kalaycı, ayakkabı, konfeksiyon, zücaciye, tuhafiye ve kurs işletmeleri yer alacak.

Lokantalar, pastaneler, dondurma, berber, taksici, minibüsçü, otobüsçü, pazarcılar da bu gruba dahil olacak.Bu gruptaki yurttaşlara da yine bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir